Witamy na stronie

Budujemy Dom

Home / Budowa / Dlaczego warto mieć inspektora nadzoru

Dlaczego warto mieć inspektora nadzoru

  • Opublikowany przez:
  • Data:
  • Kategoria: Budowa

Prawda jest taka: w naszym kraju, aby budować trzeba być ekspertem. A co jeśli nie mamy na to czasu? Mamy swoje życie zawodowe, obowiązki, dzieci. Doby nie da się rozciągnąć, nie ma fizycznej możliwości studiować jeszcze budownictwo. Wtedy przychodzi nam z pomocą Inspektor nadzoru. Najlepiej, jeśli jest to osoba obca dla ekipy i naszego kierownika budowy. Warto taką osobę zatrudnić, aby dzięki posiadanej wiedzy potrafiła wskazać błędy, odejście ekipy od projektu, służyła doradztwem przy wyborach oraz jak nadejdzie taka potrzeba tupnęła nogą na niesubordynowaną ekipę.

Inspektor dzięki swoim uprawnieniom może dokonywać wpisów do dziennika budowy. Potwierdza więc swoim podpisem prawidłowość wykonania poszczególnych elementów.

Szczególnie ważną rolę dla nas pelnił Inspektor na etapie wznoszenia budynku, pilnował aby wszystkie roboty wykonywane były zgodnie ze sztuką, ponieważ na tym etapie nasza wiedza była najmniejsza.

Okazuje się również, że zatrudnienie takiej osoby, jak Inspektor nadzoru nie musi być dużym kosztem. Najczęściej jest uzależnione od ilości wizyt na budowie. Warto więc tak je rozplanować, by podczas wizyty „załatwić” kilka tematów na raz. Dodatkowo w mojej opini lepiej wydać te kilka złotych i spać spokojnie, niż wykonywać dany etap robót ponownie, co wygeneruje dużo wyższe koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>> <<