Witamy na stronie

Budujemy Dom

Home / Budowa / Prąd tymczasowy

Prąd tymczasowy

 • Opublikowany przez:
 • Data:
 • Kategoria: Budowa

20161027_131616Budowa posuwa się do przodu, każdego dnia bacznie sprawdzamy, czy aby pogoda będzie sprzyjająca. W międzyczasie Energa zamontowała licznik tymczasowy, więc mamy prąd!

A jak wyglądało załatwianie tymczasowego przyłącza? W pierwszej kolejności trzeba było pobrać właściwy wniosek. Nie obyło się bez konsultacji na infolinii Energii. Okazuje się, że aby podłączyć prąd tymczasowy należy wypełnić ten sam wniosek, co przy wnioskowaniu o prąd docelowy. Tak więc wypełniamy Wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej o napięciu 230/400 V odbiorczych urządzeń, instalacji lub sieci (Grupa przyłączeniowa IV,V, VI) – link do wniosku. Podajemy dane obiektu. W punkcie 3. Wniosek dotyczy zaznaczamy obiektu projektowanego i zasilenie placu budowy zrealizowane ma zostać z tymczasowego przyłącza. Ważne jest też, aby wpisać przewidywane daty korzystania z prądu budowlanego. Napięcie i moc najlepiej wcześniej uzgodnić z elektrykiem. My podaliśmy moc przyłączeniową 14,0 kW, trójfazowe 230/400 V. Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości (np. akt notarialny) – jeśli nie zostanie on złożony wraz z wnioskiem, będzie trzeba go okazać składając oświadczenie o gotowości przyłącza. Co istotne wniosek można złożyć drogą mailową.

W odpowiedzi na wniosek otrzymamy warunki przyłącza – dokument ważny dla elektryka, do podpisania i odesłania umowę, fakturę oraz druk oświadczenia o gotowości przyłącza. Warunki przekazujemy elektrykowi, który wykona przyłącze oraz podpisze się na oświadczeniu o gotowości. Z oświadczeniem i potwierdzeniem opłacenia faktury udajemy się do siedziby Energii, która wydała warunki. Tam dostaniemy inne oświadczenie (Oświadczenie o wykonaniu przyłączenia), z którym to udamy się do najbliższego punktu sprzedaży operatora i zawrzemy umowę na dostawę prądu. Teraz pozostaje czekać na zainstalowanie licznika w przygotowanej przez elektryka skrzynce na działce. Energa zastrzega sobie na montaż 10 dni roboczych, przeważnie jednak po 3 -4 dniach jest już licznik.

3 thoughts on “Prąd tymczasowy”
 1. Seba 11 listopada 2016 on 20:41 Odpowiedz

  Ja za niecaly miesiac zaplacilwm 120zl I niewlaczylem nawet na sekunde pradu na dzialce!!!

  • kasia 11 listopada 2016 on 22:32 Odpowiedz

   U nas prąd jest dopiero od paru dni, ekipa już z niego korzystała, zobaczymy więc jak będzie wyglądać pierwszy miesiąc i napiszę ile wyszło 🙂

   • kasia 12 stycznia 2017 on 12:04 Odpowiedz

    Przyszedł pierwszy rachunek i rzeczywiście zużycie prądu znikome a rachunek wysoki.. Zastanawiamy się co zrobić w okresie zimowym, kiedy w ogóle nie będzie wykorzystywany..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>> <<