Witamy na stronie

Budujemy Dom

Home / Budowa / Media

Media

  • Opublikowany przez:
  • Data:
  • Kategoria: Budowa

 

Jeśli kupujecie działkę, do której doprowadzone są media, to jest to można powiedzieć już połowa sukcesu. Jeśli jednak jest to działka nieuzbrojona to „witajcie w klubie”.

Z przymrużeniem oka czytałam do tej pory na różnych forach historie oczekiwania na prąd trwające od roku wzwyż. Tymczasem okazuje się, iż nie są to posty pisane przez niecierpliwych ani terminy przesadzone.

Działkę zakupiliśmy na jesieni 2015, projekt domu w grudniu, a dokumenty o wydanie warunków przyłączy gazowego i prądu złożyliśmy na początku roku 2016. Starania o wodę rozpoczęły się później. Jest październik 2016, mamy gaz, mamy wodę. Prądu jak nie było, tak nie ma. W czerwcu zgłosił się do nas projektant z firmy, która wygrała przetarg na zaprojektowanie przyłącza. Dodam, że nie jest to raczej nic skomplikowanego (ale ekspertem w dziedzinie muszę podkreślić też nie jestem), przyłącze znajduje się na działce sąsiadującej z naszą. Projektant zaprojektował, myśmy projekt zaakceptowali, wszystko wydawało się iść idealnie. Po jakimś czasie otrzymaliśmy do podpisania porozumienie z Energą. Co to takiego? Okazuje się, że Energa wprowadza nowe zasady i wszyscy nowo podłączani do sieci muszą podpisać porozumienie o służebności, obejmujące tą część działki, na której znajdzie się skrzynka z licznikiem. Inaczej podłączenie nie zostanie zrealizowane. Wynegocjowaliśmy więc treść porozumienia. I czekamy.. Podobno w lutym 2017 powinien być „już” prąd. Dlatego ważna rada dla wszystkich inwestorów – starania o media, a w szczególności o prąd rozpocznijcie tak szybko, jak się tylko da 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>> <<