Witamy na stronie

Budujemy Dom

Home / Budowa / Czas

Czas

  • Opublikowany przez:
  • Data:
  • Kategoria: Budowa

Czas to bardzo ważny czynnik przy planowaniu budowy. Jak ważny przekonaliśmy się na własnej skórze. Plan był taki: w 2016 postawimy dom, w 2017 się do niego przeprowadzimy.

Prace nad realizacją tego planu zaczęliśmy już we wrześniu 2015 roku kupując działkę pod budowę domu. W grudniu wybraliśmy gotowy projekt i go zakupiliśmy. Od razu trafił do pani architekt w celu wykonania adaptacji i zmian. / O zmianach w projekcie napiszę w osobnym poście./ Przeleżał tam kolejne cztery miesiące. Dopiero wtedy można było rozpocząć starania o pozwolenie na budowę. W między czasie złożyliśmy papiery o gaz i energię elektryczną. Była wiosna 2016 wiec wydawało się, że w sumie to mamy duuużo czasu. Jak widać z dzisiejszej perspektywy, było to tylko złudzenie.

Pozwolenie na budowę otrzymaliśmy w czerwcu 2016. Wtedy też zaczęliśmy rozglądać się za kredytem hipotecznym na sfinansowanie budowy domu. Analizę i poszukiwania najlepszej opcji finansowej może zostawię specjalistom, tu tylko nadmienię, że warto wybrać się do kilku doradców, każdy przedstawi zupełnie inną ofertę. Więc warto znać możliwości i wybrać najlepszą. w lipcu 2016 złożyliśmy wniosek o kredyt, i czekaliśmy. I czekaliśmy… I tak minęły lipiec i sierpień. Umowę kredytową podpisaliśmy na początku września. Więc najlepszy czas na budowę domu przeszedł nam koło nosa.

Nauczka dla potomnych jest taka, że trzeba planować z dużo większym wyprzedzeniem, jeśli nie buduje się za gotówkę.

Na dzień dzisiejszy gotowe jest przyłącze gazowe, energia nadal w powijakach. Z głosów jakie da się „słyszeć” w internecie na przyłącze energetyczne trzeba liczyć około roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>> <<