Witamy na stronie

Budujemy Dom

Home / Budowa / Ważna decyzja – mieszkanie czy dom?

Ważna decyzja – mieszkanie czy dom?

  • Opublikowany przez:
  • Data:
  • Kategoria: Budowa

 

Pierwsze i najważniejsze pytanie: czy chcemy dom czy mieszkanie? Dla nas istotnym kryterium, wpływającym na decyzję, był metraż. Porównaliśmy więc ceny mieszkań w interesujących nas lokalizacjach, w metrażu 65 metrów i więcej. Założyliśmy, iż jest to już wygodny metraż dla rodziny 2+1, pozwalający na jej powiększanie, bez konieczności zmiany mieszkania. Oczywiście jest to opcja wygodna – z konieczności czteroosobowa rodzina może zmieścić się i na metrażu 42 m2. Rozważamy więc opcję „warunki wymarzone”.

Z naszej analizy wynikło, że zakup mieszkania w wymarzonym metrażu, czy to nowego od dewelopera, czy w starym budownictwie – atrakcyjnym lokalizacyjnie, ponieważ blisko centrum i dobrze skomunikowanym – w przeciwieństwie do nowych osiedli usytuowanych daleko, z różną infrastrukturą – będzie kosztował nas podobnie, co wybudowanie domu,. Celem stało się więc znalezienie atrakcyjnej i niedrogiej działki – zakup w ścisłym centrum odpadł ze względu na cenę oraz podwojenie kosztów całej inwestycji. I od tego uzależniliśmy całą „przygodę”.

Podejmując wybór między mieszkaniem a domem warto stworzyć sobie tabelę plusów i minusów obydwu. Z naszej perspektywy przeważyła wizja posiadania ogrodu i braku sąsiadów bezpośrednio nad głową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>> <<